Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság

Pilis Kupa 1. forduló – Eredmények

Nyári kánikulában zajlott a Pilis Kupa 1. fordulója

Közzétéve: 2024. szeptember 1., vasárnap 15:44
Augusztus 25-én a Pilis Kupa időfutamversennyel folytatódott a Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság. A versenyt ebben az évben már-már megszokott kánikula kísérte. A 25 km-es egyenkénti indítású időfutamverseny Esztergomból rajtolt, majd a befutó a hagyományokhoz híven a Két-bükkfa-nyeregnél volt, így a 11 km síkot követően 14 km emelkedő várt a versenyzőkre. A verseny abszolút győztese az aktuális időfutam magyar bajnok Barnabás Peák (Adria Mobil) lett 37:26-os idővel. Peák Barnabás a díjátadón a mikrofont elkérve megköszönte a lehetőséget a versenyzésre és örült, hogy ilyen remek mezőnyben indulhatott. Erre a versenyre új kerékpárját jött kipróbálni amellyel hamarosan az Európa Bajnokságon indul. Barna nem fogadta el az első helyért járó díjat, mert nem tartotta FAIR-nek, hogy Ő, akinek a munkája a kerékpározás, olyan emberektől vegye el az elismerést, akik kemény munka mellett készülnek a szabadidejükben a versenyekre.
A versenyen így az abszolút férfi első helyezett: 43:00 -s idővel Vörös Gergő (Brigetio Kerékpáros Sportegyesület), a nőknél: 52:56-s idővel Punk Adrienn (Fehérbike Kerékpáros SE / Joyride) teljesítette.