Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság

VIII. Brigetio Időfutam – Eredmények

Komáromban ért véget az idei versenyszezon

Közzétéve: 2024. október 20., vasárnap 18:18
Október 13-án Komárom adott otthont a Magyar Amatőr Kerékpáros Bajnokság utolsó állomásának, ami egy 19 km sík időfutamverseny volt.
Az időjárás szeszélyes volt, a pályán hol sütött a nap, hol esett az eső és a szélerősség is változó volt, így a verseny alakulásába az időjárás is némileg közbeszólt.
A férfiaknál Burgermeister Balázs (Cube-Csömör) volt a leggyorsabb, aki 48,98 km/h átlagsebességgel, azaz 23 perc 16 mp-s idővel teljesítette a távot! A második helyezett 24 mp hátránnyal Püspöki Dániel (Green Riders Cycling Team) míg a harmadik 34 mp-vel lemaradva a győztes időtől Nagy Tomas (Osmos Cycling Team) lett.
A nők versenyét Kosútová Monika (Osmos Cycling Team) nyerte 27 perc 59 mp-vel, 43 mp-vel megelőzve Ányos Szilviát és 1 perc 42 mp-vel megelőzve a harmadik helyezett Pákolicz Grétát (Lotus Team SE).
Az eredményhirdetésen Komárom Város képviseletében Czita János alpolgármester Úr köszöntötte a versenyzőket és adta át a különleges, egyedi érmeket és kézműves díjakat. A Brigetio Gyógyfürdő felajánlásának köszönhetően a kategóriák győztesei strandbelépőt, míg a Petőcz Pincészet jóvoltából az abszolút helyezettek és a csapatverseny helyezettjei 1-1 üveg kiváló minőségű bort vehettek át a díszes dobogón.
Öröm és szomorúság vegyült az eredményhirdetésen. Míg a győztesekre és teljesítményükre büszkén tekintettünk, addig mély fájdalommal emlékeztünk elhunyt kerékpáros társunkra, Antal Attilára, aki az országos bajnokságon balesetet szenvedett és rövid kórházi ápolást követően életét vesztette. Az eredményhirdetésen a megjelent versenyzőkkel közösen méltóképpen megemlékeztünk Avéról, emlékét szívünkben őrizzük.
A verseny eredményhirdetését követően került megtartásra a Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság összetett versenyének kiértékelése is, ahol a korcsoportok helyezettjei külön-külön kupákat, míg az első helyezettek bajnoki mezeket vehettek át, a teljes szezon során elért kitartásuk és teljesítményük elismeréseként.
Az eredményhirdetések végén egy izgalmas tombola is várt a résztvevőkre, ahol értékes ajándékok kerültek kisorsolásra, többek között egy radaros Garmin hátsó lámpa is gazdára talált. A szezont végül közös tortázással zártuk, amit az Ireks Stamag Kft. ajánlott fel és készített el nagy gondossággal és oda adással.