Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság

X. Brigetio Országúti Mezőnyverseny – Eredmények

Jubileumi 10. alkalommal rajtolt el a Brigetio Országúti Mezőnyverseny

Közzétéve: 2024. augusztus 11., vasárnap 08:07
Augusztus 4-én jubileumi 10. alkalommal rajtolt el a Brigetio Országúti Mezőnyverseny, a Magyar Kerékpáros Amatőr Bajnokság soron következő fordulója.
A versenyzőket 20,5 km-es tökéletes minőségű aszfalt és dombos körpálya várta. A rövid táv esetében 1 kört, míg a hosszú táv esetében 4 kört kellett teljesíteni. A táv ugyan nem volt hosszú, de az 1 kör 265 méter szintkülönbséget, míg a 4 kör 1060 méter szintkülönbséget tartalmazott, így egy igazán nehéz körpályán kellett helyt állni.
A rajtot megelőzően főhajtással és sisak levétellel emlékeztek meg a résztvevők Antal Attiláról, aki számos Brigetio mezőnyversenyen állt rajthoz és ért el kiváló eredményeket.
A rövid távú versenyen Vörös Gergő (Brigetio KSE) rögtön a rajtot követően betámadta a mezőnyt és folyamatosan növelve az előnyét a mezőnnyel szemben 30 mp előnnyel megnyerte a versenyt! Őt egy kisebb 4 fős csoport követte, akik a dobogós helyezésekért sprintelhettek, végül a 2. helyet Milics Benjamin Alex (ASPIN Cycling Team), a 3. helyezést Ferenczi Andor (CUBE-Csömör) szerezte meg! A hölgyek versenyében Ivanyenko Natália (Fehérbike Kerékpáros SE) dominált, aki közel két perccel előzte meg a 2. helyezett Zachár Janka Sárát (Kőbánya Cycling Team) és a 3. helyezett Kárpáti Mirát (Kőbánya Cycling Team).
A hosszú távú versenyen a 2. körben alakult ki egy stabil négy fős szökés, aminek tagjai Reinodli Ákos (Acélvakond Cycling Team), Pakot András Gusztáv (Kőbánya Cycling Team), Kőrösi Gábor (Központi Sport és Ijfúság Egy.) és Herisset Eliot (Ac Amienoise) voltak. A szökésből a francia versenyző kiszakadt, de a 42 km-nél felért a szökevényekre Baksay Dániel (Kőbányai Cycling Team) így 4-en folytatták a versenyt. A szökés végül fél perces előnnyel haza ért és sprinthajrá döntött a helyezésekről. A sprintet magabiztos 1 mp előnnyel Baksay Dániel nyerte a második Kőrösi Gábor és a harmadik helyezett Reinodli Ákos előtt. A hölgyek versenyében Farkas Janka (Team Cookina ASKÖ ARBÖ Graz) bizonyult a legerősebbnek, aki 10 perces előnnyel ért célba a második helyezett Punk Adrienn (Joyride) és a harmadik helyezett Péteri Niké (Acélvakond Cycling Team) előtt.
Eredmények ide kattintva megtekinthetőek.